Sahabet Hesap Dondurma Şikayetleri - Sahabet Şikayetleri

Sahabet hesap dondurma şikayetleri hesabın askıya alınması nedeniyle gündeme gelen ifadelerdir. Sahabet sitesi elinde bulunan yetkiye istinaden, üyelerin hesaplarını dondurabilir ancak, bunun yapılması için belirli gerekçelerin ortaya çıkması gerekecektir.

Bu gerekçelerin neler olduğu yazının devamında anlatılmıştır. Ayrıca üyeler tarafından da istenmesi durumunda hesap dondurma işleminin yapılması mümkün olacaktır. Avantajlı mıdır? Bu yönde bir işlemin yapılması avantaj yaratacaktır. Hesap dondurma işleminin avantajları nelerdir? Sorusunun karşılığını da yazının devamında görebilirsiniz.

Sahabet Neden Hesap Dondurma Yapar?

Sahabet hesap dondurma şikayetleri konusunda öncelikli olarak, neden böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulduğuna bakalım. Sahabet neden hesap dondurma yapar? Burada belli bir prosedür işlemektedir. Sahabet sitesi açılan hesapların gerçek kişilikler tarafından açılmasını talep etmektedir. Herkesin, 18 yaşında ya da üzerinde olan herkesin sadece bir tane hesap açmasını istemektedir. Kullanım koşullarına uygun davranılması vazgeçilmez kurallar arasında bulunmaktadır. Bu gibi olayları ya da durumları ispatlamak amacıyla, hesap doğrulama işlemi yapılacaktır.

Hesap doğrulama işleminde onay kodu gönderilmesi gibi bir uygulama bulunmaktadır. Hesap doğrulama işleminde belge talep edilmesi gibi bir uygulama gündeme gelebilir. Kullanıcılara bir elektronik posta gönderilir ya da SMS aracılığı ile bir onay kodu gönderilir. Her kullanıcı bunun gereğini yapmak zorundadır. Verilen süre içerisinde gereği yapılır. Eğer verilen süre içerisinde gereği yapılmaz ise, hesap dondurma işlemi yani hesabın gereği yapılana kadar askıya alınma işlemi mümkün olacaktır.

Sahabet Hesap Dondurma Ne Kadar Sürer?

Sahabet hesap dondurma şikayetleri hakkında süre konusunda da tereddüt yaşandığı görülmektedir. Sahabet hesap dondurma ne kadar sürer? Buna bir örnek ile cevap verelim. Bir tane hesap açılması konusunda sıkıntılı bir durum olduğu varsayımı üzerinden hareket edelim. Bu durumda müşteri hizmetleri elektronik posta gönderecektir. Bir fatura ya da ikametgah belgesi talep edecektir. Kullanıcıya belirli bir süre verilecektir. Belirli bir süre içerisinde bu belgelerin gönderilmesi talep edilecektir.

Kullanıcı ispatlayıcı nitelikteki belgeleri süre içerisinde göndermez ise, hesap dondurma işlemi devreye girecektir. Hesap kapatılmaz, üyelik iptal işlemi yapılmaz ancak, kullanım kısıtlaması gündeme gelecektir, hesap askıya alınacaktır. Bu süre ne kadar olacaktır? Kullanıcı tarafından istenen bilgi ve belgeler gönderilene kadar hesap dondurma işlemi devam edecektir. Kullanıcı karar verip bilgi ve belgeleri gönderdiği an itibarı ile askıya alınan hesabının tekrar aktif hale geldiği görülecektir.

Sahabet Hesabımı Dondurabilir miyim?

Sahabet hesabımı dondurabilir miyim? İstenmesi durumunda kullanıcılar tarafından da böyle bir işlemin yapılması mümkündür. Bildiğiniz üzere genel bir kural bulunmaktadır. Bu kurala göre 30 ay süresince açtığınız hesaba giriş yapmaz, kullanmaz iseniz, hesabınız otomatik olarak kapatılacaktır. Bu konuda bir gerekçe bildirilmesine gerek yoktur. Siz hesabınızı kullanmaya ara vermek istiyor olabilirsiniz, ekonomik durumunuz nedeni ile böyle bir karar almış olabilirsiniz, bu durumda hesabı kullanmamak, üyelik iptali ile karşılaşmak yerine dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Sahabet müşteri hizmetleri ile görüşün, yeniden kullanmaya karar verene kadar hesabınızı askıya almak istediğinizi belirtin. Bu sayede üyelik iptal işlemi yapılmayacaktır, yeniden bilgi belge paylaşımı yapılmayacaktır. Mevcut bilgi belgeler sistemde tutulmaya devam edecektir. Yeniden kullanmaya karar verdiğinizde, tekrar müşteri hizmetleri ile konuşup, hesabı aktif hale getirmeniz yeterlidir. Bu sizler için büyük bir avantaj olacaktır.

Sahabet Hesabımı Dondurdu Ne Yapmalıyım?

Sahabet hesap dondurma şikayetleri konusunda böyle bir işleme maruz kaldığınızda yapabileceğiniz işlemler elbette ki bulunmaktadır. Sahabet hesabımı dondurdu ne yapmalıyım? Bu durumda neden hesap dondurma işleminin yapıldığını sizlerde gelen elektronik posta bildiriminden öğreneceksiniz, gerekçeleri göreceksiniz. Gerekçeleri gördükten sonra, karşı görüşe ait olan bilgi ve belgeleri toparlayacaksınız.

Toparladığınız bilgi ve belgeleri, sistemde kayıtlı bulunan elektronik posta adresiniz ile göndereceksiniz. Sahabet sitesinin genel müşteri hizmetlerine elektronik posta aracılığı ile gönderim yapacaksınız. Kullanıcı adınızı yazacaksınız, konu bölümüne hesap açma gibi bir ifadeyi yazabilirsiniz.

Dosya uzantısı olarak belgeleri bilgileri toparlayıp göndereceksiniz. Yapacağınız işlem ile birlikte, inceleme süreci başlayacaktır. Birkaç dakika içerisinde inceleme yapılacak, 60 dakika içerisinde, maksimum 60 dakika içerisinde sizlere dönüş sağlanacaktır. 60 dakika sonra ya da içerisinde gelen elektronik posta içerisinde, hesabınızın, askıya alınan hesabınızın aktif hale getirildiği bildirilecektir. Siz hemen kullanıcı adınız ve şifre bilginiz ile hesabınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

İçerik Hakkında Yapılan Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.