Sahabet Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır? - Sahabet Hesapları

Sahabet hesap doğrulaması nasıl yapılır? Burada müşteri hizmetlerinin doğrudan devreye girdiği görülmektedir. Müşteri hizmetleri açılan hesapların doğrulanması amacı ile bildirim gönderecektir. Bunun amacı yani hesap doğrulama işleminin amacı açıktır. Herkesin site hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlanması hedeflenmektedir. Bu konuda hesap doğrulama işleminin gündeme getirme ihtimali her zaman bulunacaktır.

Sahabet Neden Hesap Doğrulama Yapıyor?

Sahabet hesap doğrulaması nasıl yapılır? Sorusunun cevabından önce, sistemin içeriğine bir bakalım. Sahabet neden hesap doğrulama yapıyor? Bilindiği üzere, Sahabet sitesi yasal prosedürler dahilinde hareket etmektedir. Yasal prosedürlerin tamamı genel kullanım koşulları içerisinde bulunmaktadır. Genel kullanım koşulları içerisinde, hesap doğrulama işleminden ve üyelikler hakkındaki işlemlerden bahsedilmektedir. Sahabet sitesini herkes, bir tane hesap ile kullanmak zorundadır. Birden fazla hesap açılması mümkün değildir. Gerçek kişilik bilgilerinin verilmesi gerekecektir.

Gerçek kimlik bilgileri, gerçek adres bilgileri, gerçek iletişim bilgileri verilmelidir. Hesap açacak ya da açmak isteyen veya açan herkesin 18 yaşında yada üzerinde olması gerekecektir. Diğer üye haklarının korunması, eşit hizmet anlayışının, şeffaf hizmet anlayışının, yasal hizmet anlayışının gündeme getirilmesi kapsamında bu yönde bir tedbir alınmaktadır. İşte bu gerçeklerin ortaya çıkması amacı ile Sahabet müşteri hizmetleri tarafından hesap doğrulama işlemi yapılmaktadır.

Sahabet Hesap Doğrulama Yöntemleri

Sahabet hesap doğrulaması nasıl yapılır? İfadesinde müşteri hizmetlerinin uyguladığı iki farklı yöntem bulunmaktadır. Sahabet hesap doğrulama yöntemleri muhatabı sadece ve sadece sitenin müşteri hizmetleridir. İlk yöntem SMS sistemi olarak karşınıza çıkacaktır. Kullanıcı olanlara bir kısa mesaj gönderilmektedir. Kısa mesaj yani SMS içerisinde bir onay kodu bulunmaktadır. Hesabım bölümünde görülen haneye, onay kodunun yazılması gerekmektedir. Buradan hareket etmeniz zorunludur. Diğer yönteme bakıldığında, elektronik posta ile bildirim yapılması anlayışının bulunduğu görülecektir. Eğer kurallar dışında şüpheli bir hareket tespit edilmiş ise, bu durumda elektronik posta gönderilir. Gönderilen elektronik posta ile kullanıcılardan belge talep edilir. Talep edilen belgeler ile hesapların doğrulanması mümkün olacaktır.

Sahabet Hesap Doğrulamada İstenen Belgeler

Sahabet hesap doğrulamada istenen belgeler anlayışına bakıldığında, gerekçelere göre farklı belge seçeneklerinin olduğu görülecektir. 18 yaş sınırı konusunda şüpheli bir durum ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda ehliyet ya da pasaport, kimlik ya da resmi kurumlardan alınıp kimlik yerine geçen bir belgenin gönderilmesi söz konusu olabilir. Birden fazla hesap anlayışı için şüpheli bir durum ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda ikametgah belgesi, elektrik, doğalgaz, su, telefon, internet faturası gibi bir fatura talep edilebilir. Faturada adres görülecektir, faturada isim, soy isim mutlaka görülecektir.

Kullanıcı adına kayıtlı adresin ve faturaların gönderilmesi zorunludur. Finansal departman tarafından şüpheli bir durum tespit edilmiş olabilir. Finansal departman tarafından şüpheli bir durum tespit edilmiş ise, kredi kartının önlü arkalı fotokopisi istenebilir, banka hesap cüzdanı istenebilir, banka dekontu istenebilir. Bu siteye sadece ve sadece kullanıcı adına kayıtlı hesaplar üzerinden para yatırma işlemi yapılacaktır. Bu siteden sadece kullanıcı adına kayıtlı hesaplar üzerine ödeme alınacaktır. Bunun ispatlanması içinde hesap doğrulama işlemin yapılma ihtimali bulunacaktır.

Sahabet Hesap Doğrulaması Yapmaz İsem Ne Olur?

Sahabet hesap doğrulaması nasıl yapılır? Sorusunun cevabını almış durumda bulunmaktasınız. Bu yönde bir bildirim aldığınızda, katılım sağlamanız gerekmektedir. Katılım sağladıktan sonra, aynı hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sahabet hesap doğrulaması yapmaz isem ne olur? Elbette öncelikli olarak hesap askıya alma işlemi ile karşılaşacaksınız. Hesap dondurma işlemi ile karşılaşacaksınız. SMS aracılığı ile gönderilen kodu ilgili bölüme zamanında, sizlere verilen sürede girmelisiniz. Elektronik posta ile bildirilen ve talep edilen evrakları zamanında sizlere belirtilen süre içerisinde göndermelisiniz. Bunların hiçbirini yapmamanız durumunda, süre dolduğunda hesap askıya alma yani hesap dondurma işlemi yapılacaktır.

Yeni bir bildirim alacaksınız, yeniden bir süre verilecektir. Hesap doğrulama işlemine katılım sağlamadığınız hatırlatılacaktır. Bu sürenin geçmesi durumunda, yeniden hesap doğrulama işlemini yapmaz iseniz, askıya alınan hesap, iptal edilecektir. Böyle bir durumda Sahabet üyelik iptal işlemi ile karşılaşabilirsiniz. Üyeliğiniz iptal edildiğinde, site ile olan ilişkiniz kesilecektir. Alacağınız bulunuyor ise, tarafınıza kuruşu kuruşuna, kesinti yapmadan ödenecektir. Bir daha Sahabet sitesinde hesap açmanız, kullanmanız gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Site avantajlarından yararlanmaya devam etmeniz için, hesap doğrulama işlemine katılmanız tavsiye edilmektedir.

İçerik Hakkında Yapılan Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmadı.